sobota, 10 października 2015

Robi SIĘ: Far Cry: Primal

Witam!
Niedawno zapowiedziano nową odsłonę Far Cry'a, a z racji, że dawno nie było żadnych zapowiedzi i postów z serii "Robi się", postanowiłem przybliżać Wam trochę, o czym będzie najnowsza odsłona serii Ubisoftu. Zapraszam.
PS. Widzicie ten post najprawdopodobniej w sobotę. Od poniedziałku do 24 października nie oczekujcie żadnych postów, gdyż wyjeżdżam na "kolonie" z klasą. Takie małe ogłoszenie.

DEWELOPER: Ubisoft
WYDAWCA: Ubisoft
WYDAWCA PL: Ubisoft
PREMIERA: 23.02.2016r.
MULTIPLAYER: ???
KONTROLER RUCHOWY: Nie
PLATFORMY: PC / XONE / PS4


Far Cry bez karabinu...
W momencie kiedy jeszcze nie było wiadomo, że w prehistorii odbędzie się najnowszy Far Cry, oczekiwałem zupełnie czegoś innego. Myślałem, że nowy FC będzie w klimatach typowo arabskich, a w prehistorii Ubi pokombinuje z nowym IP. Wtedy uświadczyliśmy Far Cry: Primal.... Jestem co do tej gry bardzo sceptycznie nastawiony (zwłaszcza po tym, jak bardzo podobał mi się FC4, recenzja dostępna na blogu), ale zanim przejdziemy do moich obaw, przedstawię Wam suche fakty.


...i bez shotguna...
Ubisoft wydał notkę prasową można wyczytać, że system ulepszania nadal będzie obecny w tej odsłonie. Ciekawą informacją jest to, że będziemy mogli zdobywać sojuszników z innych plemion i kreować własne grupy. Oczywiście, oprócz sojuszników będziemy mogli zdobywać przeciwników. Ciekaw jestem jak walki plemion będą wyglądały. 

Mamuty były królami zwierząt tamtej epoki. Jak widać, nieraz nam przyjdzie na nie zapolować.
...i bez pistoletu...
Jednak nasi przodkowie nie będą naszymi jedynymi oponentami. Nasz bohater zmierzy się z jeszcze nieokiełznaną siłą ognia, aby odstraszać wrogie zwierzęta. Podobnie jak w poprzednich częściach, zwierzęta będziemy mogli oskórować (mamuta też?! :D), chociaż wygląda na to, że jeśli splamimy swoje dłonie krwią przyciągnie to kolejnych drapieżników. Taki system może być naprawdę interesujący. 


...i bez bomb...
Zaimplementowany zostanie również system craftingu. Z kości zabitych zwierząt będziemy mogli wykonać różnego rodzaju bronie, które wykorzystamy w walce. 
Nie zabraknie również typowych dla serii Far Cry elementów. Nieszczęsne posterunki dalej pozostaną. Jestem szalenie ciekaw w jakiej formie zostaną one zachowane, biorąc pod uwagę, że starsi ludzie byli ludami koczowniczymi, czyli że się nie osadzali, tymczasem porozwalamy ich posterunki...

I SEE YOU!
..., ale z procami i kamykami!... Ech.
Akcja gry będzie się działa na wyspie Oros (co trochę tłumaczy tworzenie posterunków). Cieszy jednak fakt, że o zróżnicowanie terenu nie będziemy się musieli martwić, ponieważ zwiedzimy tajgę, lasy sekwoi, wilgotne bagna oraz kilka innych. Graficznie gra prezentuje się wyśmienicie, ale znamy Ubisoft i mam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez downgrade'u.

Czyżby tak miały wyglądać walki plemion i przejmowanie posterunków?
Spin-off, jakiego nie chciałem
Wiele osób, tak jak ja, narzeka na tą odsłonę serii. FC w prehistorii? Gdzie ikoniczne pojazdy, bronie? Ja wolałbym zdecydowanie bardziej FC 5, niż to "coś" w takich klimatach. "Ale czekaj! To jest przecież spin-off pokroju Blood Dragon!" - spin-off to to może i jest, ale na pewno nie taki niskobudżetowy jak BD, dlatego właśnie wolałbym FC 5. Zwłaszcza, że jeden z najważniejszych aspektów gry, czyli fabuła i kampania, z racji niemowy tamtejszych ludów może być bardzo słaba i naciągana. Będę ten tytuł śledził, ale luty będzie należał do Mirror's Edga i Deus Exa. ▲ Wafeg

DLACZEGO WARTO CZEKAĆ: 
|- bo walki plemion mogą okazać się ciekawe
|- bo polowania zapowiada się świetnie
|- bo gra jest piękna
|- bo będzie kilka ciekawych innowacji
|- bo multi jest intrygujące (chociaż nie wiadomo, czy w ogóle będzie)
|- bo dawno nie było produkcji w tych klimatach...

A DLACZEGO NIE WARTO: 
|- bo..., eh, czemu to musi być Far Cry?!
|- bo fabuła może okazać się płytka i słaba
|- bo Ubisoft nie sili się na wielkie nowości
|- bo proce i kamyki nie zrekompensują Ak-47...

I jak? Co myślicie o Far Cry: Primal? Tym samym żegnam się z Wami i zapraszam do obserwowania, komentowania, udostępniania i wpadania na nasze "fanpejdże". Linki poniżej:

#######
AUTOR: Wafeg
#######
#######
#######
FANPAGE'OWI MAJĄ LEPIEJ!
#######
POPRZEDNIE POSTY:
Post gościnny: Noyn Ty'n

3 komentarze :

 1. Z jednej strony widać ciekawą koncepcje, ale z drugiej to dość drastyczna zmiana jeśli chodzi o to z tym kojarzy się tytuł. Może lepiej byłoby zrobić coś takiego po prostu na silniku Far Cry? Ale wiadomo też że z tym tytułem więcej osób się połasi na kupno. Taki to marketing.
  Pozdro.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Nie mam nic więcej do powiedzenia.

   Usuń
 2. If you would like to get your Far Cry Primal or XCOM2 oranything else, I suggest to visit here! Over 3 milions users and games up to -95% off!!!
  https://www.g2a.com/r/shop_g2a

  OdpowiedzUsuń

Designed By Blokotek
{java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission] {java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission]