piątek, 24 października 2014

Recenzja GRY: Blade Symphony - Super nawalanka z systemem walki Star Wars

Blade Symphony, czyli
o tym jak z na podstawie starego systemu walk zrobić wspaniałą nową grę.[Grałem na PC]


Keno


Hej wszystkim, tu Keno

witam w recenzji gry Blade Symphony. Blade Symphony jest grą multiplayer, która działa na Steam'ie. Publisherem jak i developerem jest Puny Human Studio, a dystrybutorem jest Steam.
Gra polega na walce na miecze, jak można się domyślić po tytule. Ale ta gra to nie jest gra typu: spamujesz myszką i się przybliżasz do wroga (Tekken), ta gra jest czymś więcej. Każdy twój ruch musi być zaplanowany i dobrze wyczuty w czasie, walka musi być prawdziwą symfonią, a nie zwykłą nawalanką. Kilka minut po włączeniu gry zauważyłem kilka podobieństw między tą grą,
a pewną serią gier, które opisałem w recenzjach (dokładnie tylko jedną grę opisałem z tej serii),
a mianowicie o serii Jedi Knight. Przygotowując się do tej recenzji moje spostrzeżenia potwierdziły się, ponieważ system walk w tej grze jest rzeczywiście wzorowany na systemie walk z Jedi Knight.

"Blade Symphony places emphasis on swordplay with an in-depth sword fighting system similar to the Jedi Knight series." - z angielskiej Wikipedii.

Jak wiele gier, zaczyna się od tutorialu, ale go jakoś nie będę opisywać, ponieważ już zanim ją kupiłem miałem z nią styczność. Grając można wybrać jedną z 4 klas. Knight (lub Juggernaut), Phalanx, Ryoku i Pure. Knight posługuje się stylem Kendo, Phalanx szermierką Ryoku łączy różne style, jednak jego styl jest najbardziej zbliżony do stylu Capoeira, a Pure używa Wushu. Grając można wybrać kilka rodzai mieczy, a mianowicie: Longsword, Katana, Foil/Rapier i Scimitar. Każdy ma swoje zalety jak i wady, ale to czy one mają więcej zalet niż minusów zależy od tego kto nim włada. Gra ma piękną oprawę muzyczną, jak i scenerie. Każdy szczegół mapy jest dopracowany, od jednego okna na Dystrykcie, po księgi w świątyni. Na koniec warto dodać, że gra współpracuje z Steam Workshop, możesz sobie coś zaprojektować samemu, lub ściągnąć sobie ze Steam'a i ten przedmiot będzie w grze.


Podsumowując:
-gra ma piękną scenerie i świetną muzykę
-styl walki jest bardzo realistyczny
-albo jesteś pro albo nie, zawsze znajdzie się ktoś lepszy
-cena około 60 zł

Ocena Końcowa: 8/10

Naprawdę polecam wam tą grę. Do następnej recenzji - KenoBrak komentarzy :

Prześlij komentarz

Designed By Blokotek
{java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission] {java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission]