piątek, 11 lipca 2014

Recenzja GRY: Don't Starve - Surwiwalowa rewelacja!

Hej, tu Wafeg414, a oto recenzja... DON'T STARVE. Od razu mówię, że ta recenzja będzie inna niż moje poprzednie recenzje. Dlaczego? Ponieważ jest to gra gatunku survival, czyli przetrwanie, a według mnie nie powinno się porównywać gier typu survival do wszystkich innych gier. Dla mnie "surwiwale" mają osobną rubrykę oceniania. W każdy razie, recenzja ta będzie przypominała recenzje redaktora Kamila7715. :) Jednak zanim zaczniemy jeszcze sprawy organizacyjne, informacje. Grę oceniam podczas aktualizacji Don't Starve DLC: Reign of Giants "Where There's a Wilson..." - i nie, nie jest to recenzja tego dodatku, będzie ona wraz z dodatkiem, o którym za chwilę się dowiecie - i ciągle wychodzą nowe więc wszelkie bugi itp. mogą być nieaktualne. Najbliższa aktualizacja, najprawdopodobniej będzie późnego lata wraz z dodatkiem "Together", w którym będzie można grać z przyjaciółmi. :) I na koniec, gra jest dostępna na platformy PC i konsole PS4. Przepowiedziano również Don't Starve: Giant Edition na PSV (ciężkie życie XBox'owca :( ) . [Grałem na PC]

Oto okładka gry. :)
SPRAWY TECHNICZNE:
W sprawach technicznych, Don't Starve prezentuje się bardzo dobrze. Bugi zdarzają się rzadko, jedyne co jest naprawdę widoczne to ścinki podczas automatycznego zapisywania gry. Gra zapisuje się "co dzień". Dzień w DS trwa ok. 8 min. chyba, że zaśniesz w namiocie. Dalej. 
Mój aktualny i głowny save na DS DLC: RoG
GRAFIKA:
Grafika może nie jest powalająca jak na trailerze Call of Duty: Advanced Warfare, lecz jest wygodna dla oczu, a dodanie rysunkowego motywu dodało grze uroku. Grafika jest bardzo ładna i w dodatku gra nie wymaga super komputerów aby w nią pograć, co też jest wielkim plusem. :) Idziemy dalej.
GRYWALNOŚĆ:
Mój pierwszy, poważny save Wilsonem.
W grę, naprawdę gra mi się przyjemnie. Między innymi dlatego, że (jak już mówiłem) wychodzą aktualizacje, dzięki którym gra zawsze dostarcza nam czegoś nowego od napraw technicznych po nowe postacie itp. 
KLEI:
Klei Entertaiment, czyli producent tej gry nie poprzestał tylko na grze, co też jest dużym plusem. I nie, nie chodzi mi o koszulki, kubki itp. tylko o udostępnianie układanek Klei, zagadek itp., w których często kryje się zwiastun np. nowego update'a, nowej postaci itp. :)
POSTACIE:
Aktualnie w grze, bez dodatku "Reign of Giants" posiadamy w grze 9 grywalnych postaci: Wilson, Willow, Wolfgang, Wendy, WX-78, Wickerbottom, Woodie, Wes i Maxwell (warto zauważyć, że prawie wszystkie postacie nazywają się na W). Najprawdopodobniej, następną postacią będzie Pyro, lecz nie jest pewien na 100%. Moimi ulubionymi postaciami są Woodie, Webber (DS DLC: RoG), Wendy oraz (jeśli wyjdzie) Pyro. Chciałbym, aby dodali również Winnie oraz wznowili postać Wiltona. Każda postać ma swą historię, specjalne zdolności, atrybuty, motta i przezwiska. Oczywiście, możemy jeszcze pobrać dodatkowe postacie. Ja posiadam Sollyz i Watsona. :) 
NAUKA:
Nauka. Czemu powstał taki dział? Ponieważ aby dobrze grać w tą grę trzeba się najpierw nauczyć w nią grać, bo wbrew pozorom gra ma wysoki poziom trudności i aby przetrwać do np. 150 dnia, trzeba się nie lada namęczyć. Rozpoczynając swoją przygodę w świecie Maxwella, warto znać kilka technik. Ja kilka takich znam, ale i tak mój rekord przetrwania to 38 dni na postaci Wendy, bez czitów typu długie lato (XD). A propo, swój świat można edytować np. więcej marchewek, mniej bagien, zero jaskiń, pełno jagód itp. :)
MOŻLIWOŚCI:
Jaskinie. :)
Don't Starve oferuje nam bardzo dużo możliwości. Między innymi oferuje nam: eksplorowanie świata, rozbudowywanie obozu, walczenie z potworami, śledzenie koalefanta, pokonywanie bossów, eksplorowanie jaskiń oraz ogólnie przetrwanie, które z czasem jest trudniejsze. Przykład: w 7 dniu napadła mnie banda trzech psów, a w 45 dniu banda ośmiu psów, z czego 2 były ogniste, a 3 były lodowe. W grze nie zabrakło również magii - możemy stworzyć lodowe berła, ogniste berła itp.
FABUŁA:
Save, na którym najdłużej przetrwałem.
Gra sama w sobie nie ma fabuły. Na początku nowej rozgrywki zawsze widzimy naszą wybraną leżącą postać, koło niej pojawia się Maxwell mówiący: 'Hej! Nie wyglądasz za dobrze! Powinieneś znaleźć coś do jedzenia zanim przyjdzie noc.". Maxwell znika, a my zaczynamy grę. Lecz wersja na PS4 wyjaśnia nam czemu się tam znaleźliśmy. Również poznajemy historię danych postaci poprzez wspomniane już, układanki Klei. To naprawdę fajne rozwiązanie. :D
DZIWACTWA:
Dziwactwa w tej grze to nie minus, a wielki plus! Przykład: zamiast ludzi spotkamy świnie, a zamiast Witherów, jeleniocyklopy. Spotkamy również mermy, MacTuski, Chestery, pająki, psy i różne inne potwory i moby, które naprawdę ubarwniły grę. I ostatni dział:
TRYB PRZYGODY:
W grze jest też tryb przygody. Możemy w niego zagrać poprzez znalezienie Drzwi Maxwella. Wtedy zostajemy przeniesieni do innego świata, w którym dostajemy wyzwania. Tryb ten składa się z kilku rozdziałów i epilogu. Po ukończeniu trybu przygody, odblokowujemy Maxwella jako grywalną postać, a podczas trybu możemy odblokować postać Wesa. Tryb ten ma jeszcze wyższy poziom trudności. Urozmaica on bardzo model rozgrywki. :) No to tyle. :) Zapraszam do zdania na koniec, podsumowania i pisania swoich opinii! :D
ZDANIE NA KONIEC:
Don't Starve - Surwiwalowa rewelacja! I chyba każdy się ze mną zgodzi, że ta gra nawet Minecrafta pobiła (z MC również będzie recenzja). ;D
CZY POLECAM? OCZYWIŚCIE! NAJLEPSZY SURWIWAL W JAKI KIEDYKOLWIEK GRAŁEM!
PODSUMOWANIE:
+- poziom trudności                                                                 + Klei
- lekkie bugi                                                                             + grafika
+- nauka                                                                                  + grywalność
 +- tryb przygody                                                                     + możliwości
                                                                                                + fabuła
                                                                                               + postacie
                                                                                               + dziwactwa
                                                                                              + audio

Grywalność: 8/10
Audio: 7/10 (głosy to dźwięki instrumentów)
Grafika: 8/10
Fabuła: 9/10
OCENA KOŃCOWA: OBIEKTYWNA - 9/10, SUBIEKTYWNA - 9+/10

No to pa! W nast. tygodniu recenzja LEGO Harry Potter: lata 5-7, The Plan i może Już GRALIŚMY z: The Sims 4 i LEGO Batman 3: Beyond Gotham. ELOS!

SŁODKI KOALEFANT! :3
#######
Autor: Wafeg414
#######
FACEBOOK: www.facebook.com/lordsofthegaming
#######
TWITTER: www.twitter.com/lothegamingfp
FANPAGE'OWI MAJĄ LEPIEJ!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Designed By Blokotek
{java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission] {java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission]