środa, 16 lipca 2014

Recenzja GRY: The Plan - Krótka gra, wielkie przesłanie

Unika liści: Wafeg414

Hej! Witam was w recenzji bardzo krótkiej gry - The Plan. Przejście jej zajęło mi, aż całe 8 minut! Ale przesłanie jakie za sobą niosła, zrekompensowało mi wszystko. Gra jest Freeware, więc można ją pobrać np. na Steamie. :D Posiada ona, aż jednego achievementa. No to lecimy! [Grałem na PC]
MINUSY:

Bo muchą chciałbym być!
Leć, Adaś! Leć!
W grze wcielamy się w postać (a właściwie, insekta)... muchy. Tak, dobrze przeczytaliście - muchy. No ale, mucha jak mucha. Nie ma zbyt ciekawego życia - co sugeruje już nam monotonie rozgrywki -, więc co po robić grę o biednym stworzeniu, które tylko roznosi zarazki? A no właśnie... O tym dowiecie się w plusach. Póki co... maltretujmy dalej tą grę. Jak już wspominałem, grę przeszedłem aż w 8 minut! Nieźle nie? To może spróbuje tak z Watch Dogs? Kto obstawia, że uda mi się to przejść mniej niż w godzinę? Ha. Ha. Takie żarty. Morał jest taki: jeśli myślicie, że The Plan zajmie wam setki godzin Waszego życia, mylicie się. Jedynie długo może Wam zająć myślenie nad tym jak zdobyć jedynego do tej gry achievementa. Grafika również nie jest wzięta z kosmosu, lecz jest całkiem przyzwoita.
Zaczynają się schody... sieciowe.
Lecieć do góry...
Rozgrywka, jak już mówiłem, polega na ciągłym unoszeniu do góry, lecz po drodze pojawiają się komplikacje typu pajęczyna, wiatr, liść i, nie, nie itp. tylko - i to tyle. Nie ma więcej urozmaiceń. A szkoda. Chciałbym podczas lotu uświadczyć szerszenia, przed którym musiałbym uciekać. No, ale to są tylko marzenia. No dobra, chyba już się wyżaliłem i mogę przejść lub... przelecieć do plusów.

PLUSY:

Gra dla każdego
Buzie widzę w tym tęczu!
The Plan jest grą dla każdego. Pewnie spytacie się dlaczego. Może nie każdy się w niej odnajdzie, ale przynajmniej każdy będzie mógł w nią pograć, ponieważ jest darmowa. No i lecąc dalej, na pewno poeci się w tej grze zakochają. Przesłanie (tak w końcu mówię o tym wielkim przesłaniu) może na początku dla przeciętnego gracza wydać się "niewidzialne" - nie zrozumie go - i pewnie powie: "Ta gra to zupełny bullshit! Wcale się przy niej nie bawiłem!". I właśnie dla takich osób wytłumaczę, w wielkim skrócie morał: była sobie natura (mucha), ale przyszedł człowiek (takie dziwne chmury), zaczął się budować co powoduje niszczenie natury. Jeśli nawet po tym co teraz napisałem nie rozumiecie tego przesłania to ja naprawdę, nie wiem w jakim świecie żyję. No, ale cóż, to już koniec recenzji. :D Dlaczego taka krótka? Ponieważ gra jest taka krótka. Teraz, nie zostało mi nic jak napisać zdanie na koniec i podsumowanie.
Zdanie na koniec
The Plan - Krótka gra, wielkie przesłanie. No chyba każdy się ze mną zgodzi, że przesłanie świetnie nawiązuje do dzisiejszych czasów, nie?
PS. W tym tygodniu czeka na Was jeszcze recka LEGO Harry Potter: Lata 5-7. :D Czekacie?

CZY POLECAM? W OSTATECZNOŚCI...
PODSUMOWANIE
+- grafika                                          + darmowa
- krótka                                             + przesłanie i...
- monotonna                                      + PRZESŁANIE!
- jedno osiągnięcie                             + muzyka

Grywalność: 4/10
Audio: 8/10
Grafika: 8/10
Fabuła: 10/10
OCENA KOŃCOWA: 4+/10 
No to pa! ELOS!

#######
AUTOR: Wafeg414
#######
KONKURS: http://www.lordsofthegaming.blogspot.com/2014/07/konkurs.html#comment-form
#######
FACEBOOK: www.facebook.com/lordsofthegaming
#######
TWITTER: www.twitter.com/lothegamingfp
#######
INSTAGRAM: www.instagram.com/lords_of_the_gaming
FANPAGE'OWI MAJĄ LEPIEJ!
Finał gry... trochę smutny :'(

2 komentarze :

  1. Bardzo ciekawy wpis ;) Lubie różnego rodzaju gry, ale najbardziej fantazy, więc nie bardzo pociąga mnie bycie muchą ;p Bardzo dobrze piszesz recenzje. Bardzo konkretnie. Pozdrawiam i zapraszam do mnie www.obejrzyjmy.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Faktycznie, krótka gra i możnaby pomyśleć, że niewarta uwagi... ale po przejściu jej (co uda się chyba każdemu) ma się +200XP do życia. W końcu niecodziennie można być muchą, prawda? :) Nawet, jeśli ze smutnym finałem.

    OdpowiedzUsuń

Designed By Blokotek
{java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission] {java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission]