wtorek, 17 czerwca 2014

Recenzja gry: FIFA 14 - odświeżona FIFA bez... innowacji.

Autor: Kamil7715 (bo jak nie ja, to kto?)

Witam w mojej pierwszej recenzji gry. Będzie to recenzja FIFY 14. Zapraszam.

Kolejną, już którąś część FIFY wydało oczywiście EA, a dokładnie odział EA Sports. Jak wskazuje tytuł (FIFA 14), gra została wydana w 2013 roku.

Zdjęcia okładki: EA
Okładka: Na okładce ujrzymy dwóch kopaczy piłki nożnej: Lionela Messiego oraz Roberta Lewandowskiego. W tle, jakby za delikatną mgłą widać stadion. Spokojnie, grafika ta nie pochodzi z gry. Oczywiście mamy jeszcze mało potrzebne znaczki: certyfikat FIFA, informację o tym, że komentatorami są D.Szpakowski oraz W.Szaranowicz. Jest też informacja o polskiej Ekstraklasie, oczywiście jest też oznaczenie PEGI 3 oraz wiadomość o tym, że gra jest w wersji polskiej. Tył wygląda równie dobrze. Na dole jest pełno napisów, które wszyscy czytają, dlatego też ich nie zacytuje. Północną część stanowią już obrazki z gry i napisy, których nikt nie czyta, czyli oznaczenia o ligach, nowych (starych) nowościach itd.

Interfejs: Jak to co parę lat, zmianie uległo menu. Teraz wygląda jak Windows 8. Mi się tam podoba, nie wiem jak wam. Jest tam pełno opcji, które są dobrze ulokowane. To tyle.

Szybki mecz / ogólnie o meczach: Mamy do wyboru 30 lig + reprezentacje.Do łask powróciła nasza rodzima Ekstraklasa. Oprócz tego zaktualizowano składy, składy, składy i oprócz tego składy. No i stroje (zapomniałbym, jeszcze przecież składy zaktualizowali). Gra stała się wolniejsza, w sumie musimy grać tiki-taką, chyba że grasz na amatorze, to wtedy możesz gole z połowy strzelać. Ale to nie problem. FIFA 15 z kolei będzie szybsza. Nie poprawili również tego, że sędzia zawsze wychwytuje milimetrowe spalone. Jeśli grasz na PS4 albo XBO, to masz przepiękną grafikę. Nie to co ja, użytkownik XBOX 360, który jedzie na kablu EURO :-). Poprawiono wygląd zawodników. Też strzały wyglądają dużo naturalniej. Następna rzecz: komentarz. Finał Ligi Mistrzów to od dzisiaj mecz towarzyski. 3:2 to 1:0. I tak dalej. Oprócz tego nic nowego nie dodali.

Kariera: Tu już trochę lepiej. Można dawać wytyczne skautom. Zawodnicy częściej dopominają się o grę. Można poprosić o fundusze, ale to było (raczej) też w 13. Tak jak większość rzeczy. Również zauważyłem, że trudniej jest ściągnąć zawodników. Zauważyłem również obniżony poziom trudności - zawsze na początkującym miałem problemy, a teraz na zawodowcu biorę wszystkich jak chcę.

Online: To samo z odświeżoną grafiką.

DLC: Do FIFY 14 wyszedł darmowy dodatek o nazwie FIFA 14 Ultimate Team World Cup 2014. Trzeba tam uzbierać zespół, z grających na Mistrzostwach Świata zawodnikach. A potem trzeba zajść jak najdalej.

Podsumowanie: FIFA 14 to kolejna, dobra gra EA. Jednak jeśli masz poprzednią część, to kup FIFĘ 15, która będzie miała premierę we wrześniu. Będzie w niej dużo więcej innowacji. Oczywiście jej recenzja będzie mojego autorstwa :-) .

Ocena:
+ Grafika                                                                              - mało innowacyjności
+ Przynajmniej kilka zmian                                                    - wiele błędów w komentarzu.
+ składy
+ naturalność strzałów
+ darmowe DLC

Grywalność: 9/10
Grafika: 8/10
Dźwięk: 6/10

Całokształt: 8+/10

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Designed By Blokotek
{java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission] {java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission]