sobota, 3 stycznia 2015

Recenzja GRY: The Elder Scrolls V: Skyrim - Takiego RPG jeszcze nie widzieliście

Walczy ze smokami: F-lari


Cześć! Zapraszam do czytania recenzji z gry The Elder Scrolls V: Skyrim. HF! 
Serce rośnie a portfel sam się otwiera! Po niezwykle udanym Oblivionie na świat przyszedł jego młodszy brat - Skyrim spłodzony przez bezbłędne studio Bethesda. Gra szybko stała się swoistym bestsellerem otrzymując najwyższe oceny i ocierając się o tytuł gry roku. Kluczem do sukcesu okazał się... brak podobnych pozycji na światowym rynku. [Grałam na PC]

DEWELOPER: Bethesda
WYDAWCA: Bethesda
WYDAWCA PL: Cenega
PREMIERA: 11.11.2011r.
ONLINE: Nie
3D: Tak
WERSJE: PC / X360 / PS3

Fabuła, fabuła...
Piąta część serii przenosi nas do spowitego lodem Skyrim- krainy zamieszkiwanej przez mityczne stworzenia zwane smokami. Wcielamy się w postać dovahkiina, czyli łowcy wspomnianych gadów. Naszym zadaniem jest unicestwienie bestii i uwolnienie prowincji spod ich władania. Głównym celem polowań staje się potężny Alduin, legendarny bóg zniszczenia. To z nim stoczymy ostateczną walkę, która rozczarowała mnie swoim poziomem, ale o tym w dalszej części recenzji.
Fabuła niezwykle ciekawa i wciągająca. Dzięki możliwości dowolnej eksploracji świata oraz braku ograniczeń czasowych wykonywanie misji sprawia wiele radości i nie staje się monotonne nawet po dwudziestej próbie jej wykonania. 


Zaczynamy zabawę!
Tworzenie postaci- moja ulubiona czynność zabierająca najwięcej czasu. Każdy RPG kładzie nacisk na tą, często niedocenianą przez szerokie grono odbiorców, możliwość. Przecież i tak widzimy tylko dzierżącą w dłoni naszej postaci potężną buławę, ostry jak brzytwa miecz czy drewniany kostur. Co za różnica czy będzie ona owłosiona, czarna czy pokryta łuskami? Dla mnie ma to olbrzymie znaczenie. Dziesiątki opcji daje spore pole do popisu i zabawy. Proste oraz czytelne menu, świetne połączenie zawartości z historią, różnorodne rasy. W takim otoczeniu przyjemnie spędza się godziny na modyfikowaniu wyglądu naszej postaci. 


Muzyka i grafika
Chyba każdy się ze mną zgodzi, że soundtrack Skyrim'a to istne arcydzieło! Ścieżka dźwiękowa pozwala na jeszcze większe zagłębienie się w historii. Jeśli dołączymy do niej zapierające dech w piersiach krajobrazy otrzymamy bezbłędny klimat. Autorzy świetnie to wykorzystali. Przemierzanie odległości z punktu A do punktu B nie jest uciążliwe jak w niektórych tytułach - wręcz przeciwnie. Zróżnicowanie terenu nie nudzi, a pojawiające się od czasu do czasu przerywniki w formie zagubionych magów, olbrzymów czy wilków urozmaicają przeprawy. The Elder Scrolls V jest po prostu piękne!TES V: SKYRIM JEST PO PROSTU PIĘKNE! TRUDNO W OGÓLE ZNALEŹĆ MINUSY


Właśnie, wilki...
A wraz z nimi niech zdechną wszelcy mieszkańcy skyrimowskich lasów i bagien! To takie denerwujące, gdy w trakcie misji zacznie gonić cię wataha wyjących... Przedstawię minusy tej gry (o ile takowe istnieją). Nie będę poruszała tematu mechaniki, systemu walki czy bugów. Zajmę się rażącą pomyłką polskich wydawców.


Niech Bóg broni i zachowa polskich aktorów dubbingowych!
Dlaczego Piotr Fronczewski? Nie twierdzę, że jego głos jest zły czy nie pasuje do klimatu, ale... Błagam - kto nie oglądał Rodziny Zastępczej czy innego filmu/ serialu w którym występuje owy aktor? Jego głos jest tak charakterystyczny i znajomy... Po ciężkiej wspinaczce i godzinach wykonywania misji dla panów w kapturach dostajesz się na szczyt.
Gardło Świata. To tutaj czeka cię rozmowa z potężnym nieznajomym. Widzisz cień. Mgła przezedza się. Zauważasz smoka.
Biała bestia staje przed tobą prezentując błyszczące, zmrożone łuski. Przemawia... Głosem Piotra Fronczewskiego.
To jakiś chory żart?! W dodatku questy poboczne zazwyczaj polegają na tym samym. "Zdobądź ważny przedmiot", "zabij potwora" czy "dokonaj włamania".Zwiedzanie kolejnej z rzędu jaskini również niczym nas nie zaskoczy, a szkoda.
Wracając do ostatecznego starcia z bossem... Wypada żenująco słabo na tle znanych z innych tytułów antagonistów.
Walka z Alduinem nie stanowi dla nas wyzwania, jeśli tylko spędzimy trochę więcej czasu na rozwijaniu naszych umiejętności oraz na dokładniejszym eksplorowaniu lokacji. 


CZY POLECAM? OCZYWIŚCIE!
PODSUMOWANIE
- bugi
- ostateczna walka z bossem
- brak możliwości robienia 2-óch save'ów
- polski dubbing

+ otwarty świat
+ rozbudowany system walki
+ muzyka
+ klimat
+ czytelne menu
+ fabuła
+ grafika
+ misje poboczne
+ walki ze smokami
+ creator postaci
+ możliwość roziwjania swojej postaci w dowolnym, wybranym kierunku

Grywalność: 10/10
Fabuła: 10/10
Grafika: 10/10
Audio: 8/10

OCENA KOŃCOWA: -10/10

Tym samym żegnam się z Wami i zapraszam do obserwowania, komentowania, udostępniania i wpadania na nasze "fanpejdże". Linki poniżej:

#######
AUTOR: F-lari
#######
FACEBOOK: www.facebook.com/lordsofthegaming
#######
TWITTER: www.twitter.com/lothegamingfp
#######
INSTAGRAM: www.instagram.com/lords_of_the_gaming
FANPAGE'OWI MAJĄ LEPIEJ!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Designed By Blokotek
{java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission] {java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission]