poniedziałek, 19 czerwca 2017

E3 2017: Far Cry 5 | Assassin's Creed: Origins

Witam!
O wszystkich konferencjach z E3 już napisałem, a więc, jak co roku, teraz jest pora na opisy poszczególnych wystawianych gier, mimo że same targi już się tak naprawdę skończyły. Jednak zanim zacznę przedstawiać Wam gry wymienione w tytule, małe ogłoszenie - niestety, ale w tym roku opiszę o wiele mniej gier i przez to dużą ilość będę musiał pominąć. Czemu? Ponieważ od soboty nie będzie mnie w domu. Do piątku postaram się codziennie napisać przynajmniej te cztery teksty o grach (po dwa na post), aczkolwiek też nie wiem, czy mi się to uda, biorąc pod uwagę, że w tym tygodniu dużo się dzieje w moim życiu osobistym. W każdym razie, gdy wrócę (drugi tydzień lipca), napiszę post podsumowujący targi i moją opinię o tej edycji. A do tego czasu mam nadzieję, że będziecie czekali i sami wyrażali swoje opinie o danych produkcjach w komentarzach pod postami :)
Koniec ogłoszeń, teraz zapraszam do posta, w którym opowiem co nieco o dwóch dużych nadchodzących produkcjach Ubisoftu!


FAR CRY 5Ubisoft | PLATFORMY: PC / XONE / PS4 | PREMIERA: 27.02.2018

Far Cry 5 zostało zaprezentowane na kilka tygodni przed samym E3, ale pokazany był wtedy tylko zwiastun, który ujawnił umiejscowienie, tematykę, klimat i głównego antagonistę „piątki". Dopiero w Los Angeles Ubisoft opublikował pierwszy materiał z rozgrywką z najnowszej części tej serii. Jest... ciekawie.
Ale od początku. Akcja FC5 została umiejscowiona w USA w stanie Montana. Mimo że współczesny świat jest bardzo rozwinięty pod względem technologicznym, to nie jest tak w tym miejscu. Nie ma internetu, nie ma telefonii komórkowej, nic, co oznacza że wzywanie policji czy innego rodzaju straż jest praktycznie niemożliwe. A po co trzeba by ich było w ogóle wzywać? Otóż w miasteczku panoszy się gang Josepha "The Father" Seeda, który w imię „religii i wiary" sieje terror wśród lokalnej społeczności. Zadaniem gracza jest oczywiście wyzwolić ten lud. Fabularnie nie zapowiada się na rewolucję w serii.
Zresztą w przypadku samej rozgrywki jest tak samo - nie oczekujcie ogromnych zmian w mechanice. Wprawdzie znalazło się miejsce na parę „nowości". Powrócą tzw. „Friends for Hire", czyli towarzysze broni, którzy specjalizują się w konkretnych dziedzinach. Możemy ich wzywać (tylko po jednym) na pole walki, aby nam pomogli. Na E3 przedstawiono tylko trzech - pilota samolotu, który bombarduje przeciwników, snajperkę, która zapewni graczowi ciche wejście, oraz psa. Boomer to czworonóg, który na nasze polecenie m.in. przyniesie nam broń czy zaatakuje konkretnych oponentów. Poza tym to standardowy Far Cry. Dużo strzelania i skradania, otwarty świat z pięknymi widoczkami, masa akcji, pościgi samochodami, przejmowanie posterunków itp.
Niby można narzekać na małą ilość innowacji w rozgrywce, aczkolwiek wydaje mi się, że w przypadku serii FC ta formuła jeszcze się nie przejadła i wciąż się sprawdza. If it ain't broke, don't fix it!  Mnie w każdym razie kupili.


ASSASSIN'S CREED: ORIGINS


Ubisoft | PLATFORMY: PC / XONE / PS4 | PREMIERA: 27.10.2017

Seria Assassin's Creed zdecydowanie potrzebowała odpoczynku, zwłaszcza po wtopie jaką było Syndicate. Dlatego właśnie w zeszłym roku (poza remasterem przygód Ezio) pod koniec roku nie widzieliśmy nowej odsłony tego cyklu. W tym roku jednak saga o Assassynach powróci, ale czy faktycznie ta roczna przerwa zapewniła serii powiew świeżości i możemy się nastawiać na prawdziwą rewolucję oraz odnowienie cyklu, jak Ubi obiecywało?
Już powiem, że pod względem rozgrywki to na nic się takiego nie zapowiada, a szkoda, bo w przeciwieństwie do Far Cry'a tu się ta formuła zdążyła już przejeść. Umiejscowienie akcji w starożytnym Egipcie to naprawdę ciekawy zabieg, ponieważ sam otwarty świat prezentuje się świetnie. Twórcy obiecują, że ten region skrywa wiele tajemnic, m.in. stwory z mitologii. Głównym bohaterem został Bayek (jednak wcielimy się też w inne postaci, czyt. motyw ze współczesnością powróci), którego wyposażenie zawiera broń białą, łuk i tarczę. Sam system walki został dosyć mocno zmieniony, przypomina mi on mocno system z serii Dark Souls. Ważnym elementem będą uniki (które wyglądają tak szczerze okropnie jako „ślizganie się po podłodze") oraz pasek adrenaliny, który pozwoli na wyprowadzanie mocniejszych ataków. Bayek będzie mógł również polegać na swoim orle, którego użyje do zwiedzania terenu. Jak mam być szczery, to wolałem klasyczny Wzrok Orła, niż to połączenie orła z Far Cry: Primal i drona z Watch Dogs 2. W AC:Origins pojawią się również rozbudowane elementy RPG. Tworzenie naszej postaci będzie zależało w dużym stosunku od nas, ponieważ pojawi się drzewko umiejętności z trzema różnymi kierunkami i to od gracza zależy, w którym będzie rozwijać Bayeka. W dodatku konstrukcja misji fabularnych ma być „swobodna" oraz mają one opowiadać emocjonalne historie, natomiast budowa misji pobocznych była wzorowana na Wiedźminie 3. Gracze pożądający wyzwania udadzą się do areny, gdzie poziom trudności przeciwników podleci strasznie do góry. Twórcy zapowiedzieli powrót online, jednak innego niż dotychczas - szczegółów brak. Będzie również więcej mniejszych usprawnień i nowości, jak np. możliwość kucania w każdym momencie, slow-motion podczas zeskakiwania z wysokości, czy też lepsza wspinaczka. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze przepiękna oprawa graficzna i wygląd samego Egiptu.
Tekst wypadł dosyć długi, ponieważ jestem fanem tej serii i faktycznie mi zależy na tym, aby ta odsłona przywróciła ją do łask. Niestety, póki co się na to nie zapowiada. Wygląda to wszystko świetnie i jest sporo nowości, które mnie interesują, ale generalnie wygląda to jak po prostu „kolejna odsłona AC" (co nie jest koniecznie złą rzeczą, ale obiecywano więcej). W dodatku na pewnych materiałach widać sporo bugów, co budzi pewne obawy, biorąc pod uwagę, jak ten aspekt wyglądał w ostatnich częściach. Trzeba poczekać na pierwsze recenzje i przekonamy się, jak to w końcu wyjdzie, aczkolwiek mimo to jest strasznie podekscytowany.


To tyle jeśli chodzi o pierwszy post o grach z E3! Interesuje Was któraś z nich? A może twierdzicie, że będą to spektakularne porażki? Piszcie w komentarzach! :) ▲ Wafeg
Tym samym żegnam się z Wami i zapraszam do obserwowania, komentowania, udostępniania i wpadania na nasze "fanpejdże". Linki poniżej:

#######
#######
FANPAGE'OWI MAJĄ LEPIEJ!
#######
POPRZEDNIE POSTY:
 E3 2017: Konferencje Sony, Bethesdy i PC Gaming Show - relacja!
E3 2017: Konferencja Ubisoftu - relacja!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Designed By Blokotek
{java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission] {java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission]