czwartek, 7 sierpnia 2014

Recenzja GRY: Spiral Knights - MMORPG z niezwykłym urokiem

Hej wszystkim, tu Keno,
a to jest recenzja z gry Spiral Knights. Spiral Knights to darmowa gra MMORPG z kamerą umieszczoną w górze, wieloma poziomami i z średnim systemem questów :P. Gra się dzieje na pięknej (i miejscami strasznej) planecie Cradle zamieszkanej przez wiele zwierząt i m(h)roczne siły. Nasi rycerze po katastrofie swojej planety przylecieli do tej pięknej planety i wykryli w niej olbrzymie pokłady życiodajnej energii, ale jak zawsze coś musiało pójść nie tak. Zaraz po przylocie wykryto, że w jednym miejscu rośnie poziom energii.
Nasi rycerze!
 Zarządzono szybką ewakuację i zaraz po tym, jak rycerze weszli do kapsuł ratunkowych olbrzymi promień przepołowił statek. Kapsuły zleciały na Cradle... To był dopiero prolog. Gdy się wyląduje na Cradle można sobie stworzyć postać. Customizacja jest trochę uboga, ale myślę, że tyle wystarczy. Dalej nie będę zdradzać wam spoilerów :>. Planetę zamieszkują m.in Wolvery (słodkie wilczki, które cię zabiją przy pierwszej okacji), Slime'y (słabe pojedynczo, ale  w grupach śmiercionośne) ,Nieumarli np. Spookat (strasznie wredne chociaż wydają się sympatyczne), Mechaniczne Moby (ich siła ognia wynosi ponad 9 tysięcy!!! hehe taki żart), no i twór z piekieł... Gremliny. Wiem co myślicie ''ale przecież Gremliny nie są najgorsze'' może w pierwszych poziomach nie ale później... Gremliny są małymi cosiami, które są jedynymi inteligentnymi istotami na Cradle (chyba). Mają wiele podklas np. Demo (oooo ten jest najgorszy), Thwacker, Mender (hah sama nazwa wskazuje, że to menda :D) i Ghostmane Stalker. W grze jest naprawdę dużo broni i musiałbyś/ałabyś się namęczyć ze zbieraniem przedmiotów na nie, ponieważ większość przedmiotów się transmutuje, czyli po prostu craftuje.  Utrudniono tworzenie przedmiotów wprowadzając to, że żeby stworzyć przedmiot musisz mieć 3 Orbs of Alchemy ( i dalej są Bardziej rozwinięte np Elite Orb of Alchemy), a wspomniane orby są tak rzadkie, że po 1000 poziomach bez orbów, pójdziesz do sklepu, kupisz PaySafeCarda, wpłacisz sobie na Steam'a hajs i kupisz je sobie w grze :P. Warto jeszcze dodać o częstych eventach i o 4 bossach. Jest także coś takiego jak Shadow Lair, ale nigdy tego nie znalazłem.

Do gry jest jedno DLC, które dodaje 3 misje, 6 broni, 3 przedmioty i tysiąc, tysięcy wkurzających gremlinów i ich bossa.
Tak przypominam, że gra jest na Steam'ie.

Oceny

Całokształt 7/10

-Grafika 9/10
-System walki 7/10
-System zadań 5/10
-Grywalność 10/10

No to do zobaczenia do następnej recenzji :D

Okiem Wafega414: Gra trochę śmierdzi pay-to-win, albo raczej pay-if-you-wanna-be-KOKS. Gry osobiście nie ogarniam, to też nie jest mój gatunek, aczkolwiek misje które wykonałem były bardzo przyjemne.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Designed By Blokotek
{java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission] {java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission]