piątek, 22 sierpnia 2014

Recenzja GRY: LEGO Hobbit - Niezwykła podróż po pustkowiu innowacji

Grupuje się: Wafeg414

Dzień dobry! Witam Was w recenzji kolejnej gry LEGO - LEGO The Hobbit (po polsku, po prostu LEGO Hobbit). Powiem tak - ten rok (póki co) pod względem gier LEGO jest naprawdę słaby. I pomimo tego, że w najnowszą produkcję Traveller's Talles grało mi się bardzo przyjemnie (mniej niż w LEGO MARVEL Super Heroes) to na pewno nie zasługuje ona na miano gry roku. A co do nagłówka, jeśli się nie zorientowaliście to jest przenośnia - "Niezwykła podróż", bo się nieźle bawiłem, a "pustkowie innowacji" (nawiązanie do "Pustkowie Smauga"), bo gra miała naprawdę mało innowacji, jak sama nazwa wskazuje. No to nic! Lecimy do minusów! [Grałem na PC]

STUDIO: TT Games / Warner Bros. Interactive Games
WERSJE: PC / X360 / XONE / Wii U / 3DS / PS3 / PS4 / PSV
PREMIERA: 08.08.2014r.

Minusy: 

Kili, Fili, Dori, Ori... eeee... Kfori?
Głównym i rażącym minusem jest to, że ktoś kto nie za bardzo zna się na Śródziemiu (albo bardziej Hobbicie) może mieć trudności w rozpoznaniu każdego krasnoluda, a żeby jeszcze znać od każdego umiejętności? I to na pamięć?! To chyba tylko ja umiem. Wcielamy się w postać Bilba Bagginsa, Gandalfa i... Kili, Fili, Gloin, Oin, Dwalin, Balin, Dori, Nori, Ori, Bifur, Bofur, Bombur i Thorin. Ups! Nie ta forma! Ale chyba mi wybaczycie, prawda? No właśnie... I tak przy okazji wszystkie krasnoludy, oprócz Thorina napisałem sam (nie chcecie wierzyć, to nie).

Niestety... Bilbo jest za niski, aby go wpuścić do burdelu...
Dalej. Bugi w tej grze naprawdę przeszkadzają. Nie są to takie jak w np. FS 2013, tylko naprawdę denerwujące przez które czasem trzeba resetować grę i przechodzić poziom lub robić wszystko od nowa. Achhh... Denerwuje mnie też mała ilość innowacji. No chyba, że policzyć męcząca i wałkowaną na nie wiadomo jaką ilość razy minigierkę craftingową (która jest nawet dobrze zrobiona), która po pewnym czasie frustruje i nuży. A teraz coś na czym najbardziej się w tej grze zawiodłem - zamiast poczekać jeszcze trochę czasu i wypuścić grę LEGO Hobbit przy premierze 3 części i aby w grze była pełna historia, to nie! Bo po co? Lepiej lecieć na hajs! TT powinno zmienić nazwę na Trav€ll€r'$ Tall€$. Ajajajaj! TT... Achhh... Oby LEGA Batman 3 podniósł wyżej poprzeczkę (póki co się na to zapowiada) bo to co się dzieje to przechodzi ludzkie pojęcia (ok, rozumiem, że gry się robi dla hajsu, ale jak już się coś robi to robi się to porządnie! I takie zachowanie u TT? Wstyd!) .
Ale to już było... i wróci jeszcze raz!
No i schemat. O tym się chyba nie muszę wypowiadać, nie? Każdy fan gier LEGO i każdy przeciętny gracz chyba wie o co mi chodzi, nie? No dobra. Co do misji pobocznych są one w większości długie i trzeba się nachodzić po jednego mithrilowego klocka, więc po pewnym czasie stają się one po prostu... nudne. A jeszcze gdy trzeba się nalatać po Śródziemiu to animacje, które na początku są przyjemne i ciekawe, jak np. latanie na orle lub pieczenie kiełbasek przy ognisku, by zmienić porę dnia stają się po pewnym czasie nudne, długie i bezsensowne. Nie to co w LEGO Marvel. Natomiast... audio. Głosy postaci są nawet przyjemne dla uszu, ale jeszcze nigdy nie słyszałem takiego dziwnego dźwięku przy np. wystrzeliwaniu strzały z łuku. Nie to co w LEGO MARVEL.... Achhh, TT! I to chyba na tyle z minusów! Zapraszam do plusów!

Teściowa Azoga to najgorsza zmora ze wszystkich we Śródziemiu...
Plusy:

Razem możemy więcej!
You shall not pass, Gandalf!
Główną zmianą w grze o tytule LEGO Hobbit jest większy nacisk na współpracę. Teraz możemy wraz z botem lub przyjacielem za rączkę przemierzać horyzonty Śródziemia, które są nadzwyczaj krótkie i zazwyczaj kończą się popękanymi ścianami lub łatwymi bossami. Dalej. Opiszę to kilkoma słowami - to co zachwyca nas w LEGO. No i tyle. Humor tej grze również dopisuje. Walka z teściową króla Goblinów mnie rozwaliła. xD Dalej! W grze jest również kilka nowości jak możliwość zrobienia własnego konia, kucyka, koksa-orka i warga, zbieranie surowców, większa różnorodność misji pobocznych, a główną nowością jest możliwość wchodzenia do niektórych budynków (TT wyprzedziło Ubisoft! :D ). Do większości budynków możemy wejść, ale o pełnym sandboxie nie ma tu mowy. A wracając do postaci... Skoro tak trudno da się je zapamiętać to twórcy postanowili pod ikoną każdej postaci na menu wyboru postaci dać opis umiejętności. Nie ukrywam, że to nie lada ułatwienie i dla kogoś kto nie za bardzo zna się na grach LEGO, jest to bardzo pomocne. A grafika? Bardzo ładna! Niektóre lokacje są tak dobrze zrobione, że aż brak mi słów...  I to chyba już tyle! Zapraszam do zdania na koniec! Zostawiajcie opinie! :D

Zdanie na koniec
LEGO Hobbit - Niezwykła podróż po pustkowiu innowacji. Ale ta podróż się jeszcze nie skończyła! Nieważne, w każdym razie jeśli macie ochotę na jakiś naprawdę dobry tytuł LEGO, bez względnie na markę polecam zakupić LEGO MARVEL Super Heroes lub Harry Potter: Lata 5-7. Ewentualnie, jeśli już ograliście wcześniej wspomniane gry, polecam właśnie oto Hobbita. :)

CZY POLECAM? RACZEJ TAK, ALE NA MULTUM INNOWACJI NIE LICZCIE...
 PODSUMOWANIE:
- za dużo, prawie niczym różniącym się od siebie krasnoludów
- bugi
- mała ilość innowacji
- haj$! haj$!
- po pewnym czasie, nudne, niektóre animacje i misje poboczne
- schemat
Ach jak romantycznie...
- łatwe bossy
- pseudo-sandbox
- audio

+- minigierka craftingowa
+- filmowa fabuła

+ nacisk na współpracę
+ to co zachwyca nas w LEGO
+ humor!
+ wchodzenie do budynków!
+ surowce
+ różnorodność misji pobocznych
+ tworzenie kuca, warga, konia i... KOKSA-ORKA!
+ opis postaci
+ grafika

Grywalność: 8/10
Fabuła: 9/10
Grafika: 8/10
Audio: 7/10
OCENA KOŃCOWA: 7+/10 

Dziękuję za przeczytanie! Do następnego razu! :D

Kosztuje on jak szatan!
#######
AUTOR: Wafeg414
#######
KONKURS: http://www.lordsofthegaming.blogspot.com/2014/07/konkurs.html#comment-form
#######
FACEBOOK: www.facebook.com/lordsofthegaming
#######
TWITTER: www.twitter.com/lothegamingfp
#######
INSTAGRAM: www.instagram.com/lords_of_the_gaming
FANPAGE'OWI MAJĄ LEPIEJ!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Designed By Blokotek
{java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission] {java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission]