wtorek, 26 sierpnia 2014

Recenzja FILMU: NOE: Wybrany przez Boga - Fajny, przyjemny, ciekawy, ale nie przełomowy...

Jest zadowolony, że się wybrał na te film do kin: Wafeg414

Witam! Zapraszam Was do kolejnej recenzji filmu, jak i do 2 posta już dzisiaj. :) Film, oczywiście jak mówi tytuł, nazywa się NOE: Wybrany przez Boga. Po wyjściu z sali żyłem w przekonaniu, że pieniądze które wydałem na ten film były dobrze wykorzystane pomimo tego, że film nie miał najlepszych ocen i faktycznie, nie był rewelacją. I do dziś w nim żyję. Więcej dowiecie się w recenzji. ;) [Oglądałem w 3D i z napisami]

GATUNEK: Dramat, akcji, fantasy
PREMIERA: 28.03.2014r. (Polska)
SCENARIUSZ: Darren Aronofsky, Ari Handel
REŻYSER: Darren Aronofsky


OBSADA:
Obsada jak najbardziej na plus. :) Spotykamy tam ze mniej znanych przeze mnie osób np. Raya Winstone'a, Douglasa Bootha i Nicka Nolte'a. Naprawdę, to tyle! Ze sławniejszych osób możemy tam znaleźć Russella Crowe'a ( <3 - chyba nie muszę tłumaczyć kto to jest... No dobra grał m.in. w Człowieku ze Stali), Emmę Watson ( <3 - jak ktoś jej nie zna to.... No dobra! Harry Potter [xD]) , Jennifer Conelly ze filmu Kobiety pragną bardziej, Logana Lermana ze filmu Percy Jackson ( ble!) i Antonego Hopkinsa (<3) ze filmu np. Thor (<3) i Słaby punkt. Dalej. :)
Te pościgi, te wybuchy...
GRA AKTORÓW:
W tym filmie gra aktorów jest nadzwyczajna. Najbardziej podobała mi się gra Emmy Watson. Czemu? Ponieważ ta aktorka kojarzy nam się głównie z Harry'm Potter'em, w którym grała taką małą (niekoniecznie w ostatnich częściach :P ), niewinną dziewczynką, a w tym filmie miała grać dorosłą kobietę. I tak dobrze od tej strony się pokazała, że było to czuć w każdym jej ruchu i w każdym wypowiedzianym przez nią słowie. Dalej!  
SCENARIUSZ:
Ciekawy i nawet wciągający. "Pseudo-Adaptacja" powieści Biblijnej została przedstawiona w trochę inny sposób, ale to nie świadczy źle o filmie. Po prostu dodali kilka ciekawych wątków. :) Ale niestety, fabuła może być nie dla każdego taka dobra (bo też mega-super-rewelacyjna nie była), ponieważ żyjemy w takim świecie, w którym może wejść do kina (albo nawet i nie obejrzeć tego filmu) ateista i powiedzieć bez uczuciowo, że to był kolejny katolicki shit!. Achhh...
No to wiesz, ten, no... CHCĘ MIEĆ DZIECKO, ZIĄ!
ORYGINAŁ FILMU:
Efekty specjalne nie były złe, ale na tytuł oryginału filmu nie zasługują. :( Według mnie było to pokazanie powieści Biblijnej o Noem z trochę innej perspektywy. Lubię to! Wow! Po raz pierwszy oryginał filmu był krótki! Nieważne, czytajcie dalej!
PODSUMOWANIE:
Obsada: 10/10
Gra aktorów: 10/10
Scenariusz: 7/10
Gatunek - Akcja? Udany, Fantasy? Udany, Dramat? Udany + Biblijne

OCENA KOŃCOWA: 8/10
CZY POLECAM? JAK NAJBARDZIEJ, NAWET JEŚLI JESTEŚCIE ATEISTAMI :)

Dziękuję za przeczytanie tej recenzji! W tym tygodniu będzie jeszcze jedna (lub coś innego :) ). Pa! Na razie! :D

#######
AUTOR: Wafeg414
#######
FACEBOOK: www.facebook.com/lordsofthegaming
#######
TWITTER: www.twitter.com/lothegamingfp
#######
INSTAGRAM: www.instagram.com/lords_of_the_gaming
FANPAGE'OWI MAJĄ LEPIEJ!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Designed By Blokotek
{java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission] {java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission]