poniedziałek, 13 czerwca 2016

E3 2016: EA Play

Witam!
E3 rozpoczyna się jutro, jednak pierwsza (ba, nawet i druga!) konferencja jest już za nami. Elektronicy już mieli swoje show, które widziałem na żywo, więc pora na podsumowanie i moje wrażenia!

TITANFALL 2

EA rozpoczęło swoją imprezę z przytupem, ponieważ zaprezentowali kompletnie nowy zwiastun trybu multiplayer oraz wcześniej opublikowany trailer fabularny gry Titabfall 2 od Respawn Entertainement. Tryb wieloosobowy oczywiście wygląda świetnie, jednak w „jedynce" najbardziej mi brakowało trybu dla jednego gracza. Tu zapowiada się, że będzie kozacki. Jestem pozytywnie nastawiony co do gry, ale poczekam na recenzje.


MADDEN NFL 2017

Jest EA, to i są sportówki. Nie mogło zabraknąć nowej odsłony Madden NFL. Na szczęście - prezentacja nie zajęła dużo czasu. Puszczono zwiastun, pogadano sobie trochę, ogłoszono turniej i tyle. Fani pewnie byli zadowoleni, ale nie da się ukryć, że akurat ta seria ma w Polsce bardzo wąskie grono wielbicieli.


MASS EFFECT: ANDROMEDA

Nie grałem w żadną część z tej serii (a chciałbym, i to bardzo mocno!), ale jestem w stanie zrozumieć, dlaczego ludzie uwielbiają tą serię. Nawet ja byłem zainteresowany tym projektem. Niestety, EA nas zawiodło i zamiast solidnego gameplay'u, którego wszyscy oczekiwaliśmy, dostaliśmy... kolejny filmik typu „Making Of". Szkoda gadać.

FIFA 17

Nowy rok to również nowa FIFA - czy ktoś myślał, że będzie inaczej? Muszę jednak przyznać, że zmiany wydają się naprawdę ciekawe (głównie tryb fabularny), a przecież jestem niemal kompletnym laikiem w tym temacie. Jednak w przeciwieństwie do Maddena, na FIF-ę poświęcono zdecydowanie zbyt dużo czasu. Troszkę się wynudziłem podczas tej prezentacji, ale ogólnie zaliczam ją na plus.

EA ORIGINALS

Po sukcesie tegorocznego Unravel, Elektronicy stworzyli program wspierający niezależnych twórców gier (coś w stylu ID@Xbox u Microsoftu). Ciekawostką jest na pewno fakt, że 100% profitów pójdzie do deweloperów, w co akurat wątpię. No nic, liczę, że poza grą, o której wspomnę za chwilkę, program ten przyniesie wiele ciekawych, nietuzinkowych, a przede wszystkim dobrych gier.

FE

Pierwsza gra z EA Originals. Podobnie jak Unravel w zeszłym roku, gra wygląda bajecznie, a stylem graficznym przypomina do złudzenia Ori and the Blind Forest, jednak jeśli chodzi o rozgrywkę widać wiele różnic. Gra deweloperów z Zoink opowie o losach uroczego małego zwierzaka. Fe skupi się na jego relacjach z naturą. Warto mieć ten tytuł na oku, bo może jeszcze nas zaskoczyć.


STAR WARS

Jeśli jest coś co gorszego od szczątkowej prezentacji nowego Mass Effecta na konferencji EA, to jest to zdecydowanie pokaz Star Wars. Zapowiedziano, że mobilne Star Wars: Galaxy of Heroes, MMO Star Wars: The Old Republic oraz zeszłoroczny Star Wars: Battlefront będą otrzymywać nową zawartość przez cały rok. Potwierdzono, że Star Wars: Battlefront 2 powstaje, tak samo jak przygoda w świecie Gwiezdnych Wojen od Visceral Games (premiera jest w 2018...) i Respawn Entertainment. Jak to podsumował Zax z PPE - „robimy, mamy, jesteśmy podekscytowani", ale rozgrywki nie ma.

BATTLEFIELD 1

Widać, że nowy Battlefield to największa gra EA na E3 2016, o czym świadczy chociażby specjalny livestream prezentujący rozgrywkę multi (który swoją drogą wygląda świetnie, ale ja raczej jestem graczem singlowym). Nowy zwiastun singla również wygląda bardzo dobrze - nie będziemy mieli do czynienia z typowymi walkami w okopach, a z wielkimi wybuchami i toną akcji. No i ta grafika! Więcej w zapowiedzi.


ZDANIE NA KONIEC

Ciekawym zabiegiem na pewno było prowadzenie konferencji w dwóch miejscach - Peter Moore w Londynie i Andrew Wilson w Los Angeles. Mimo to konferencja EA Play była taka sobie. Kilka mocarnych gier, ostrych zawodów i zero niespodzianek. Czyli EA, jak EA. Nic się nie zmieniło. ▲ Wafeg

PLUSY:
+ Battlefield 1, Titanfall 2
+ EA Originals i Fe
+ tryb fabularny w FIF-ie wygląda dobrze

MINUSY:
- Star Wars, Mass Effect: Andromeda
- czas sportówek
- zero niespodzianek

Tym samym żegnam się z Wami i zapraszam do obserwowania, komentowania, udostępniania i wpadania na nasze "fanpejdże". Linki poniżej:

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Designed By Blokotek
{java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission] {java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission]