niedziela, 19 czerwca 2016

E3 2016: Titanfall 2 | Watch Dogs 2

Witam!
Pora na kolejny post o grach z E3! Przepraszam za to, że w sobotę nie było posta i piszę go w nocy, ale to co się ostatnio dzieje to jakaś masakra. Czas spędzam dobrze, ale zaczyna mi go brakować. W każdym razie przejdźmy do omawianych gier, które są sequelami produkcji z 2014 roku. Zapraszam!TITANFALL 2


Respawn Entertainment / EA | PLATFORMY: PC / XONE / PS4 | PREMIERA: 28.10.2016

Dwa lata temu na Xboksa One, Xboksa 360 i pecety wyszła gra Titanfall, która swoją tematyką (bitwy mechów) bardzo mnie zainteresowała, jednak zniechęciła do siebie swoim brakiem singla. Sequel zmierzający również na PlayStation 4 na szczęście będzie już taki tryb miał.
Fabuła zapowiada się o niebo lepiej niż tryb wieloosobowy. Będzie to taki jakby The Last Guardian w przyszłości - przedstawiona zostanie więź człowieka z maszyną. Wcielimy się w strzelca Ruchu Oporu, aby w towarzystwie mecha wyruszyć na Kresy i pokonać wrogie wojska. Aby wykonać misję, której nigdy nie kazano nam wykonać. Brzmi naprawdę fajnie i nie mogę się doczekać co ekipa Vince'a Zampelli stworzy. 
Jeśli zaś chodzi o tryb multiplayer to na pierwszy rzut oka wygląda tak samo. Do gry dołączy sześciu nowych tytanów (jednym z nich jest Ronin, który dzierży strzelbę i miecz potrafiący strzelać elektrycznymi związkami), a wszystkie przyszłe dodatkowe mapy, tytani i inne DLC będą dostępne za darmoszkę. Miły gest. Pojawią się również nowe metody personalizacji, nowe uzbrojenie pilotów oraz Tytanów, bonusowe opcje zmiany wyglądu i system rozwoju postaci. Fani pierwszej części na pewno będą zadowoleni.
Innowacją będzie popularna ostatnio linka z hakiem. Pozwoli nam się szybko przemieszczać w trudno dostępne normalnie miejsca. Wprawdzie jej obecność stawia pod znakiem zapytania sens jetpacków, ale na materiałach widzimy, że połączenie tych dwóch sprzętów potrafi zapewnić zabójcze kombinacje.
Titanfall 2 to gra z ogromnym potencjałem i mam nadzieję, że twórcy nie zawiodą. Szkoda by było zmarnować taką szansę.
 

WATCH DOGS 2


Ubisoft | PLATFORMY: PC / XONE / PS4 | PREMIERA: 15.11.2016

Pierwsza część Watch Dogs spowodowała wiele kontrowersji, głównie poprzez spory downgrade graficzny względem prezentowanego dema na E3. „Dwójka" już jak widać tych samych błędów nie popełni, bo wygląda o wiele bardziej wiarygodnie (grafiak wygląda po prostu dobrze i nic więcej). Wiele osób narzekało również na słabą fabułę, postaci, system jazdy itp. Mogę się z większością zgodzić, ale to nie zmienia faktu, że przygoda w Chicago bardzo mi się podobała i z wielką chęcią spoglądałem w stronę sequela. 
Coś co zapowiada się lepiej względem poprzedniczki to bohaterowie. Aiden był raczej postacią bez charakteru, taką która chce się zemścić, ale tak w sposób najbardziej kliszowany. Marcus to jednak inna para kaloszy i mimo że, wygląda jak hipster, któremu brakuje tylko iPhone'a w ręku, zapowiada się na lepszą postać, z którą po prostu będzie można się utożsamiać. Spodobał mi się również jeden z jego znajomych z maską. Nosi on okulary, które poprzez wyświetlanie znaków typu „^", czy „X" ukazują jego emocje. 
Marcus będzie też o wiele mniej sztywny niż Aiden, co umożliwi nam parkour. Dla fanów jeżdżenia poprawiono okropny system jazdy z „jedynki". Nowością jest możliwość korzystania z drona, który posłuży nam, aby śledzić, zlokalizować lub spłoszyć wroga. Przyda się również do hakowania i podsłuchiwania. Oczywiście, powrócą mnogie aktywności hakerskie znane z oryginału. Mimo wszystko jednak rozgrywka pozostanie w większości taka sama.
O fabule póki co za dużo nie wiemy. Coś co mi się naprawdę bardzo mocno podoba to osadzenie akcji w kolorowym i żywym mieście San Francisco. Odbiega znacząco od klimatów deszczowego i ponurego Chicago, ale ja tam lubię różnorodność. Poza tym miasto mocno pasuje do atmosfery gry, która tym razem będzie bardziej luzacka.
Ubi się z Sony lubi i kontynuują tradycję, więc wszystkie DLC będą dostępne na PS4 30 dni wcześniej. Umowa umożliwi również realizację kinowego filmu. Co jak co, ale ja jestem mega podjarany grą i czekam na więcej info.


I jak? Zaciekawiła Was któraś z tych gier?
Pamiętajcie, że będzie więcej takich postów, więc wchodźcie tu co jakiś czas - może akurat oczekiwana przez Was gra będzie omówiona? ;) ▲ Wafeg
Tym samym żegnam się z Wami i zapraszam do obserwowania, komentowania, udostępniania i wpadania na nasze "fanpejdże". Linki poniżej:

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Designed By Blokotek
{java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission] {java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission]