niedziela, 21 czerwca 2015

E3 2015: Doom 4 | Star Wars: Battlefront (2015)

Witam!
Dziś są ostatnie dwa posty o grach z E3. W poniedziałek będzie podsumowanie. Więc zapraszam do przedostatniej zapowiedzi Dooma 4 i nowych Gwiezdnych Wojen!


DOOM 4


DEWELOPER: ID Software
WYDAWCA: Bethesda
PLATFORMY: PC / XONE / PS4
PREMIERA: 2016

 O tym, że nowy Doom będzie na E3 Bethesdy słyszeliśmy już dawno, ale że będzie taki dobry? Otóż nowa "Zagłada" prezentuje się świetnie!
 Przede wysztkim nowy Doom to czysty oldschool (zgaduję, że pewnie dla wielu starszych graczy będzie to gra targów, bo trafi w ich nostalgię niczym FF VII), ale przy tym wygląda bardzo dobrze! Grafika jest świetna, a wykończenia wyglądają krwisto i brutalnie! Zwłaszcza, że przeciwnicy wyglądają mocarnie. Na materiałach zobaczyliśmy pierwsze, ogromne bronie: Classic Shotgun, The Super Shotgun, The Plasma Rifle i Chainsaw. Każda broń wygląda wspaniale (zwłaszcza piła!) i pewnie nieraz produkcja ID Software nas zaskoczy.
 Twórcy pokazali również materiał z trybu online, który, podobnie jak cała produkcja, wygląda genialnie. Według wielu przypomina on bardzo gry z serii Quake, ale dla mnie to tylko i wyłącznie plus. Nie była to jakaś wielka prezentacja, a jedynie przedsmak tego co nas czeka, a na szczegóły przyjdzie jeszcze pora. Póki co wiemy, że do gry trafią tylko znane nam tryby.
 Z racji, że twórcy mają o wiele większą ambicję niż stworzyć "tylko" dobrą kampanię i multiplayer do gry trafi edytor poziomów o nazwie SnapMap. Gracze będą mogli udostępniać swoje dzieła wszystkim graczom.
 Tyle Wam wystarczy, żeby czekać na nowego Dooma? Ja nie jestem przekonany, czy projekt zakupię, ale na pewno będę go śledzić! Zresztą, zwiastun mówi wszystko za siebie...


STAR WARS: BATTLEFRONT (2015)

DEWELOPER: DICE
WYDAWCA: Electronic Arts
PLATFORMY: PC / XONE / PS4
PREMIERA: 17.11.2015r.

 Musieliśmy się naoglądać dużo filmików CGI zanim zobaczyliśmy prawdziwy gameplay z nowych Star Warsów. Czy było warto? Oj, jak najbardziej! Przede wszystkim, zacznijmy od jednego - nowy Battlefront to nie jest ani Call of Duty, ani Battlefield, więc wszyscy fani tego typu multiplayera powinni nastawić się na inne klimaty.  Najbardziej widoczną zmianą spośród wymienionych gier jest to, że w nowym Battlefroncie nie wystarczy strzelić "headshota", aby poskromić delikwenta, a trzeba pocisnąć w niego strzałami trochę dłużej. 
 Gra będzie działać, podobnie jak nowy Need for Speed i Mirror's Edge, na silniku EA Frostbite, więc możemy oczekiwać wielkich wybuchów i zniszczeń, ale znacznie ograniczonych, aby nie zepsuć klimatu Gwiezdnych Wojen. Zaprezentowany gampelay pochodzi z wersji na PlayStation 4, ale twórcy potwierdzili, że to dopiero wersja alpha gry, więc możemy oczekiwać kliku zmian (oby nie zmian koncepcyjnych i downgrade'u, bo gra wygląda prześlicznie!). 
 Na materiale zobaczyliśmy tryb, w którym żołnierze przejmują punkty, ale jednocześnie muszą uważać, aby AT-AT ich nie zniszczyli. Jednak, aby zadać AT-AT i TIE Fighterom jakiekolwiek obrażenia trzeba uruchomić specjalne dwa inne punkty. Rozgrywka jak widać jest dynamiczna, a praca zespołowa to główny punkt programu. Akcję będziemy mogli rozgrywać z widoku FPP i TPP. A na koniec prezentacji klasyczny pojedynek - Darth Vader vs. Luke! Z potwierdzonych planet póki co wiemy o klasycznej mapie Hoth, Tatooine, Endor oraz Sullust - planecie, która nigdy nie pojawiła się w filmach. Co ciekawe - dwa tygodnie przed premierą kinowej VII części Gwiezdnych Wojen każdy gracz dostanie darmowe DLC pt. "Bitwa o Jakku", w której dostaniemy nową planetę z najnowszej części Star Warsów.
 Ja jestem napalony na nową część i choć niestety nie wejdę w jej posiadanie to zalecam to każdemu fanowi Gwiezdnych Wojen i multiplayerowej jatki, bo jak RotTR, czy Wiedźmin nie będzie GOTY to na pewno nowy Battlefront będzie świetnym kandydatem, bo produkcja DICE wygląda nieziemsko!


 I jak? Zainteresowała Was któraś z tych pozycji? ▲ Wafeg

Tym samym żegnam się z Wami i zapraszam do obserwowania, komentowania, udostępniania i wpadania na nasze "fanpejdże". Linki poniżej:

#######
AUTOR: Wafeg
#######
#######
#######
FANPAGE'OWI MAJĄ LEPIEJ!
#######
POPRZEDNIE POSTY:

1 komentarz :

Designed By Blokotek
{java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission] {java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission]