piątek, 5 czerwca 2015

Ciemne chmury

Witam Was w kolejnym felietonie. Chciałem napisać recenzję nowych Mścicieli, ale naszło mnie na nowy felieton. Zapraszam do czytania!


FALLOUT 4. OFICJALNIE POTWIERDZONY...

Pewnie wielu z Was na tą wieść dostało tzw. "suchych orgazmów". Przedwczorajsza zapowiedź wywołała masę radości wśród graczy. Jednak jak  się okazało, nie każdy w najnowszym trailerze widział powody do uśmiechu... Jeszcze raz go sobie przypomnijmy:


Tak. Nie trzeba mieć lupy, żeby zauważyć jedno: ten zwiastun jest brzydki pod względem graficznym. I już nie tyle co jest brzydki ogólnie co po prostu takie gry jak GTA V, Wiedźmin 3, Project CARS, czy Mortal Kombat X wyznaczyły inne standardy graficzne. Zwłaszcza, że Fallout 4 debiutuje tylko i wyłącznie na nowej generacji sprzętu i komputerach osobistych. Ale czy istotą tego felietonu jest użalanie się nad Bethesdą jak to źle postąpiła dając nam tak źle wyglądający trailer (ponieważ do momentu premiery wszystko może się w grze zmienić). Nie. Ten felieton będzie krótki. I chodzi w nim o coś innego.

Znajdźcie mi ładną rzecz na tym obrazku... Co? Grafika? Chodziło mi o pieska...

ZASTANÓW SIĘ CZY WOLISZ WIEDŹMINA 3 Z DOWNGRADE'M CZY GRANIE W OTWARTE KARTY

Wiedźmin 3 miał downgrade. Czy tu dostaniemy upgrade?

Jedno po tym zwiastunie możemy stwierdzić. Jeśli jakimś cudem taka grafika będzie w finalnej wersji gry to dwongrade'u raczej nie powinniśmy się spodziewać. Ale co to zmienia? Bardzo dużo. 

Watch Dogs, Wiedźmin 3... ostatnio wiele się mówi o grach z obniżoną jakością grafiki w finalnej wersji w stosunku do pierwszych zapowiedzi. Nie trudno zgadnąć co się wtedy dzieje. Niebo się trzęsie, gromy z niebios, a dziennikarze growi rozprawiają znów o tym godzinami jakie to nowe konsole są słabe, jakie to dzisiaj sztuczki stosują marketingowcy i w jakim kierunki idzie nasza branża elektronicznej rozrywki.

Co z tego, że takie przypadki zdarzały się już wcześniej (patrz: Aliens: Colonial Marines). Ważniejsze jest to, że te same osoby później narzekają na słabą jakość grafiki na trailerze gry we wczesnej fazie. Niby i tu i tu każdy rozmawia o złej grafice. Jednak różnice są większe. Bethesda nie mydli nam oczu "zobacz sobie jaka ta gra jest piękna - NAPAL SIĘ NA NIĄ FALĄ HYPE'U" tylko pokazuje "aktualnie tak wygląda nasza gra". Widać różnicę? 

Niefajne również jest to, że wiele osób nowego Fallouta skreśliło za ten zwiastun. Nie da się ukryć, że Bethesda grając z nami w otwarte karty popełniła marketingową gafę. Ale czy to źle? Zastanów się czy wolisz Wiedźmina 3 z downgrade'm po premierze, czy być w pełni świadomym odbiorcą.

Podsumowując - ja zdecydowanie bardziej wolę oglądać brzydkie materiały z F4, niż mydlić sobie oczy marketingowymi sztuczkami. Ale i tak mam nadzieję, że grafika będzie lepsza. Oby.  

Oczywiście w tym wszystkim pominąłem to, że grafika nie jest najważniejsza, a grywalność. Dajcie znać co Wy o tym myślicie! ▲ Wafeg

Tym samym żegnam się z Wami i zapraszam do obserwowania, komentowania, udostępniania i wpadania na nasze "fanpejdże". Linki poniżej:

#######
AUTOR: Wafeg
#######
#######
#######
FANPAGE'OWI MAJĄ LEPIEJ!
#######
POPRZEDNIE POSTY:

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Designed By Blokotek
{java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission] {java} {disrank_permission} Wafeg {disrank_permission]